Zabytkowy budynek w centrum miasta

Prawdziwy klimat szkoły z tradycjami

Skuteczne metody nauczania i opinie zamiast ocen

Szczęśliwi i świadomi uczniowie

Pierwsze zajęcia z chemii w klasie pierwszej

Z ramienia Zakładu Chemicznego P. Paprocki Sp. J. mgr chemii Agnieszka Paprocka podjęła się stworzenia i przeprowadzenia innowacyjnego projektu dla dzieci pt. „Metodą pytań, przez obserwację, eksperymentowanie i przemyślenia ku właściwym odpowiedziom....” (Yves Quere).

Wybór miejsca przeprowadzenia projektu nie był trudny - Szkoła Prywatna w Lesznie . Szkoła gotowego stawiać czoła każdemu postępowemu wyzwaniu. Cel jest wspólny, gdyż właśnie tutaj na pierwszym planie walczy się wyłącznie o dobro dziecka, jego rozwój intelektualny, emocjonalny i mentalny.

Mecenas nadzorujący projekt, Zarząd Zakładu Chemicznego P. Paprocki Sp. J. pragnie zaproponować nową ścieżkę dla nauki i rozwoju dzieci. Jest to projekt innowacyjny, bo czy można 7-nie dzieci uczyć chemii? Mentorem pomysłu jest polska dwukrotna noblistka Maria Skłodowska-Curie, która stworzyła „Spółdzielnię” już w 1907 roku na przekór ówczesnym francuskim władzom edukacyjnym. Najmłodszymi, bo 6-letnimi uczniami byli wówczas Francis Perrin(w przyszłości wybitny fizyk jądrowy, członek francuskiej Akademii Nauk) i Andre Langevin (fizyk jądrowy).

Pierwsze zajęcia z sukcesem odbyły się 21 stycznia 2015 roku w klasie pierwszej w obecności nauczyciela- wychowawcy, pani mgr Anny Oliwy.

mgr chemii Agnieszka Paprocka